Aktualności
.jpeg)

Z radością informujemy, że PSG zostało jednym ze sponsorów Nasercowego Grania 2019, które bezpośrednio wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się w ten sposób w to szlachetne działanie.

Grudzień sprzyja świątecznym spotkaniom. Dlatego też 12 grudnia w Dziennym Domu Pobytu w Wagańcu zorganizowaliśmy wspólne spotkanie dla opiekunów i podopiecznych połączone z koncertem kolęd i piosenek świątecznych.






W drugiej połowie kwietnia zorganizowaliśmy dla młodzieży uczącej się w technikach mundurowych BZDZ gry terenowe rozwijające umiejętności współpracy w zespole. Jedna z grup uczestniczyła w grze w ośrodku w Pieczyskach, druga w Suchej. Łącznie w grach wzięło udział ok 180 uczniów.

Od czerwca swoją działalność rozpoczną kolejne Dzienne Domy Pobytu. Tym razem nad jeziorem Grodno koło Golubia-Dobrzynia oraz w miejscowości Nowa Wieś. Jako partnerzy odpowiedzialni będziemy za wsparcie psychologiczne dla uczestników i opiekunów.

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy realizację warsztatów integracyjnych oraz gry symulacyjnej „Odwrócona perspektywa” w ramach projektu ponadnarodowego „Dojrzali aktywni podstawą rozwoju MMSP – Strategia RESTART” realizowanego przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Bydgoszczy w partnerstwie z Wyższą Szkołą Gospodarki.

Dom Dziennego Pobytu w Mokowie to kolejne miejsce, w którym działamy z seniorami i osobami niesamodzielnymi. Wsparciem obejmujemy także opiekunów osób niesamodzielnych. Wszystko w ramach projektu „Dom Dziennego Pobytu w Mokowie – opieka i aktywność II”.


Ruszył projekt "Dom Dziennego Pobytu w Grudziądzu przystanią dla osób niesamodzielnych z terenu Grudziądza", którego jesteśmy partnerem. Zapraszamy na stronę projektu:
www.ddpmaksymiliangrudziadz.twoje-miasto.pl

Rozpoczęliśmy realizację innowacyjnego projektu „Skrzydła dla Innowacji”. W ramach projektu stworzony zostanie system MetodaPlanet.pl, który służyć będzie do diagnozy kompetencji a tym samym wsparcia kształcenia ustawicznego osób dorosłych.

Z początkiem roku szkolnego wznowiliśmy nasze działania w szkołach technicznych, poszerzając je równocześnie o nowe szkoły. Uczniowie wezmą udział w cyklicznych warsztatach rozwijających kompetencje miękkie oraz zyskają możliwość indywidualnych spotkań z psychologiem.

Z przyjemnością informujemy, że już w sierpniu we współpracy z parafią św. Maksymiliana Kolbe w Grudziądzu oraz Gminą Miasto Grudziądz rozpoczniemy realizację nowego projektu „Dom dziennego pobytu bezpieczną przystanią dla osób niesamodzielnych z terenu Grudziądza”.

W lipcu przeprowadziliśmy kolejne szkolenie z zakresu budowania relacji z klientem dla pracowników firmy iQor Global Services Poland. Było ciekawie i inspirująco!

W dniach 20-21 czerwca przeprowadziliśmy dla pracowników firmy iQor Global Services Poland szkolenie „Budowanie relacji z klientem”.

W dniach 5-6 czerwca wzięliśmy udział w konferencji Polishopa – cyklicznej konferencji o wymiarze międzynarodowym. Słuchając ciekawych gości zgłębialiśmy pilnie metodykę Design Thinking.

Rozpoczynają się szkolenia pilotażowe oraz warsztaty instruktażowe, dzięki którym Zintegrowany Asystent Rozwoju (ZAR) zostanie poddany testowaniu w grupie docelowych użytkowników. To narzędzie wspierające kształcenie i rozwój osób dorosłych skierowane jest zarówno do użytkowników indywidualnych jak i do instytucji.

Miło nam poinformować, że bierzemy udział w realizacji projektu „Zatrudnijczerszczan.pl” organizowanego przez czerski GOPS, którego celem jest zwiększenie zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Z początkiem wiosny, rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami technicznymi w Bydgoszczy i Chojnicach, prowadząc dla uczniów konsultacje indywidualne i warsztaty rozwijające ich kompetencje miękkie.


Trwają zaawansowane prace nad ZAR – aplikacją internetową powstającą w ramach projektu „Nowe możliwości – lepsze perspektywy”. W zespole specjalistów intensywnie działamy, by aplikacja odznaczała się najwyższą jakością zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.

W PSG nie ustajemy w naszych działaniach szkoleniowych i doradczych. Bierzemy udział w drugiej edycji projektu „Praca na start”, przygotowujemy się także do prowadzenia gier diagnostyczno-symulacyjnych dla studentów WSB.

Na zlecenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich zrealizowaliśmy na terenie gminy Słupsk badania potrzeb osób wykluczonych społecznie do celów rekrutacyjnych w subregionie słupskim. Przeprowadziliśmy także identyfikację uwarunkowań wykluczenia społecznego w gminie Słupsk.

Jesień to dla PSG m.in. czas kolejnej edycji szkoleń w bydgoskim MWiK. Aktualnie rozwijamy kompetencje menedżerskie i doradzamy, w jaki sposób występować publicznie.

Od 23 do 26 października hiszpańska Walencja stała się miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy partnerami krajowymi i ponadnarodowymi w ramach projektu „Nowe możliwości – lepsze perspektywy (...)”. Było inspirująco i twórczo. Nie zabrakło tam PSG.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do udziału w projekcie „Profesjonalne doradztwo personalne = zatrudnienie.

Za nami cykl szkoleń z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych dla pracowników MWiK Bydgoszcz.